Cześć! Witaj na naszym turystyczno - kulinarnym blogu. Nazywam się Teresa i mam siostrę, z którą podróżuje po naszym pięknym kraju. Odkąd pamiętam na każdą wycieczkę mama szykowała stosy kanapek. W dalszym ciągu nic się nie zmieniło. Kanapki w drodze muszą nam towarzyszyć. Podróżujemy głównie po Polsce. Lubimy dalsze i bliższe wypady. W wielu miejscach można poznać unikalne regionalne smaki. Mamy wiele pięknych miejsc, dlatego nie interesują nas zagraniczne wojaże. Chętnie podzielimy się naszymi wyjazdowymi spostrzeżeniami. Pakujemy kanapki i ruszamy w drogę!

Kategorie

  • Brak kategorii
  • Home Zimowa otoczka Białki Tatrzańskiej

Zimowa otoczka Białki Tatrzańskiej

Zima to okres, który sprawia dużo radości amatorom nart. Chociaż często się zdarza, że pogoda płata figle, ale cóż – „taki mamy klimat”. Na szczęście są takie miejsca, gdzie negatywnych wpływów ciepła da się zniwelować. Takim punktem na mapie jest ośrodek narciarski „Kotelnica” leżący blisko noclegów w Białce Tatrzańskiej. Szusowanie na tych zboczach jest zapewnione dzięki intensywnemu naśnieżaniu, które rozpoczyna się jak spełnione zostaną minimalne wymagania atmosferyczne. Stoki te są przeznaczone dla osób, które już zdobyły podstawowe umiejętności. Istnieją tam 4 trasy narciarskie. Pierwsza prowadzi wzdłuż wyciągu krzesełkowego. Pozostałe 3 zmierzają do wyciągów orczykowych. W tym przypadku trasa wytyczona wzdłuż wyciągu należy do trudnej. W Polsce znajduje się wiele ciekawych pasm górskich wartych odwiedzenia.

Turyści, którzy pragną zdobyć narciarskie szlify powinni udać się na wyciąg narciarski „Bania”. Mniejsze nachylenie narciarskiej trasy powinno stanowić ułatwienie w stawianiu pierwszych kroków. Na miejscu dostępni są profesjonalni trenerzy narciarstwa. Istotną informacją jest również, że ośrodek ten ma bezpośrednie połączenie z Kotelnicą, więc jeżeli już nauczymy się jeździć to z łatwością znajdziemy drogę na trasy o wyższym poziomie trudności. Ostatni ośrodek – „Koniówka” to doskonała propozycja dla osób, które chcą mieć swoje noclegi przy stoku. Dostępne są tu 3 wyciągi oraz restauracja szybkiej obsługi.

Sporty zimowe to nie tylko narty. Dla amatorów snowboardingu wyżej wymienione ośrodki również przygotowały swoje oferty. Aktywny wypoczynek męczy mięśnie. Warto, więc zadbać o swoje ciało. Można to uczynić w Termach Bania, gdzie spotkamy się z doskonałą ofertą basenów termalnych. Woda do ich zaopatrzenia jest wydobywana z głębokości dwóch tysięcy metrów, a zbiorniki przygotowane tak, aby zapewnić widok na szczyty Tatr Wysokich. Dla osób pragnących odnowy biologicznej dostępne jest Day Spa, które oferuje zabiegi kosmetyczne jak i masaże.

Infrastruktura ośrodków narciarskich zlokalizowanych w pobliżu Białki Tatrzańskiej sprawia, że można tu zaplanować zimowy wypoczynek nawet, gdy prognozy pogody nie brzmią zbyt optymistycznie. Wiadomo, że zdecydowanie piękniej jest, jeżeli na wiecznie zielonych drzewach zalega warstwa białego puchu. Jednak nawet, gdy nie będzie tego widoku, to zagwarantowana jest rozrywka na stokach.

4 comments on “Zimowa otoczka Białki Tatrzańskiej”

  1. Zima zimą, ale Białka tez na lato jest super !

  2. Białka jest świetna na każdą porę roku, tylko latem łatwiej tam znaleźć nocleg niż zimą 😀

  3. Tamarraa says:

    Z pewnością :) dlatego teraz jest dobra pora żeby pomyśleć o takim wypadzie, np dla tych którzy nie jeżdżą na nartach.;))

  4. gabrysia33 says:

    ja już tęsknię za zimną i szusowaniem na nartach w Białce : (

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>