Cześć! Witaj na naszym turystyczno - kulinarnym blogu. Nazywam się Teresa i mam siostrę, z którą podróżuje po naszym pięknym kraju. Odkąd pamiętam na każdą wycieczkę mama szykowała stosy kanapek. W dalszym ciągu nic się nie zmieniło. Kanapki w drodze muszą nam towarzyszyć. Podróżujemy głównie po Polsce. Lubimy dalsze i bliższe wypady. W wielu miejscach można poznać unikalne regionalne smaki. Mamy wiele pięknych miejsc, dlatego nie interesują nas zagraniczne wojaże. Chętnie podzielimy się naszymi wyjazdowymi spostrzeżeniami. Pakujemy kanapki i ruszamy w drogę!

Kategorie

  • Brak kategorii
  • Home Wieś stara jak baśń – Skorzęcin

Wieś stara jak baśń – Skorzęcin

Zaledwie 20 km od Gniezna położona jest nieduża, lecz wyjątkowo malownicza miejscowość. Skorzęcin, o którym mowa, jest położony w wyjątkowo atrakcyjnym miejscu, bowiem leży pomiędzy dwoma jeziorami: Białym oraz Niedzięgiel, dzięki czemu osoby spędzające urlop w tym miejscu mogą postawić na wypoczynek nad wodą, a także uprawianie różnych sportów. Mimo że jeziora są najważniejszą atrakcją tego miejsca, na nudę narzekać nie będą także osoby preferujące inne rodzaje aktywności fizycznej lub po prostu lubiące wypoczywać na łonie natury.

Co można robić podczas pobytu w Skorzęcinie? Najważniejszą atrakcję stanowi jezioro Niedzięgiel. Nad wodą znajdują się plaże, na których turyści chętnie się opalają, oczywiście wytyczone zostały także kąpieliska, z których można bezpiecznie korzystać. Są tu wypożyczalnie wodnego sprzętu, w których mamy między innymi kajaki, łódki wiosłowe czy rowerki wodne – pływanie jednym z tych sprzętów sprawia mnóstwo radości osobom w różnym wieku. W Skorzęcinie nudzić się nie będą także amatorzy wędkowania – w miejscowości panują idealne warunki do uprawiania wędkarstwa, zatem można śmiało oddawać się swojemu ulubionemu hobby.

Oczywiście podczas urlopu można stawiać nie tylko na wypoczynek nad wodą, ponieważ nie brakuje także innych atrakcji. Przez miejscowość przebiegają szlaki turystyczne – jeden z nich ma długość 9 km i prawie w całości prowadzi przez tereny leśne, można zatem nie tylko podziwiać malownicze krajobrazy, ale też odetchnąć świeżym powietrzem.

Poza atrakcjami bezpośrednio związanymi z położeniem geograficznym, turyści mogą korzystać także z innych atrakcji. Na terenie miejscowości w sezonie letnim działa wiele dyskotek, w których można bawić się do białego rana. Osoby wypoczywające z pociechami z pewnością chętnie odwiedzą miejscowe wesołe miasteczko, w którym można korzystać z karuzel, flipperów i innych atrakcji.

Skorzęcin jest miejscem, w którym baza noclegowa [➡] jest bardzo różnorodna, zatem każdy turysta bez problemu znajdzie kwaterę dla siebie. Gospodarstwa agroturystyczne, domki letniskowe nad jeziorem, pensjonaty czy ośrodki wczasowe – to tylko część możliwości zakwaterowania w tym niezwykłym miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>