Cześć! Witaj na naszym turystyczno - kulinarnym blogu. Nazywam się Teresa i mam siostrę, z którą podróżuje po naszym pięknym kraju. Odkąd pamiętam na każdą wycieczkę mama szykowała stosy kanapek. W dalszym ciągu nic się nie zmieniło. Kanapki w drodze muszą nam towarzyszyć. Podróżujemy głównie po Polsce. Lubimy dalsze i bliższe wypady. W wielu miejscach można poznać unikalne regionalne smaki. Mamy wiele pięknych miejsc, dlatego nie interesują nas zagraniczne wojaże. Chętnie podzielimy się naszymi wyjazdowymi spostrzeżeniami. Pakujemy kanapki i ruszamy w drogę!

Kategorie

  • Brak kategorii
  • Home Piękne pasmo górskie – Pieniny

Piękne pasmo górskie – Pieniny

Pieniny – jedno z najpiękniejszych pasm górskich w Polsce, tak niedoceniane przez wielu turystów. Często wydaje się, że w tej okolicy oprócz szlaków górskich nie ma nic ciekawego, co trzeba jak najszybciej zdementować. Góry rozciągające się wzdłuż rzeki Dunajec to coś, czego nie znajdziemy nigdzie indziej. Jest to tak wspaniała perspektywa, że nawet tylko ze względu na nią można przejechać pół świata aby ujrzeć to na własne oczy. To idealna kraina dla historyków lub amatorów tej dziedziny. Dwie zabytkowe budowle w tak bliskiej odległości od siebie to rzadkość. Mowa oczywiście o zamku w Czorsztynie i Zamku w Niedzicy. Do tego możliwość zwiedzania Czerwonego Klasztoru w Szczawnicy, tworzy nam gotowy plan wycieczki całodniowej dla lubiących oglądać ciekawe budowle pod względem architektonicznym. Z jednego do drugiego zamku można przetransportować się statkiem pasażerskim białej floty. Popularny „Harnaś” „Halny” czy „Dunajec” w pięćdziesiąt minut przeniesie was z Czorsztyna do Niedzicy. To wspaniały pomysł na urozmaicenie całej wycieczki. Innym sposobem na ożywienie może być wypożyczenie „rodzinnego roweru”. Zabawa jest wyśmienita przy korzystaniu z tego rodzaju środka transportu. To wspaniała atrakcja zarówno dla rodzin z dziećmi czy grup przyjaciół, która chciałaby jakoś się rozerwać.

Jeśli ktoś kiedyś wam powie, że Pieniny to nuda – musicie koniecznie go tam zabrać! Najlepszych informacji na temat tego regionu można dowiedzieć się w trakcie odpoczynku na terenie Schroniska PTTK „Trzy Korony” (www.facebook.com/SchroniskoTrzyKorony/), w trakcie zdobywania tego szczytu właśnie. W schronisku można nie tylko odpocząć, ale też przenocować jak na prawdziwych górskich piechurów przystało. Można także skorzystać z oferty schroniska „Orlica” lub „Pod Durbaszką”. Istnieje także mnóstwo innych noclegów w Pieninach. Można wybierać spośród luksusowych i drogich ofert apartamentów i hoteli z szeroką ofertą SPA, ale jest także wiele gospodarstw agroturystycznych z cudownymi obiadami, tworzonymi na podstawie starych góralskich receptur. Tę ostatnią pienińską opcję noclegową polecamy najbardziej, po pierwsze ze względu na cenę, po drugie ze względu na klimat jaki panuje w tego typu miejscach. Baza noclegowa Pienin () stale się rozwija i jesteśmy przekonani, że każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>