Cześć! Witaj na naszym turystyczno - kulinarnym blogu. Nazywam się Teresa i mam siostrę, z którą podróżuje po naszym pięknym kraju. Odkąd pamiętam na każdą wycieczkę mama szykowała stosy kanapek. W dalszym ciągu nic się nie zmieniło. Kanapki w drodze muszą nam towarzyszyć. Podróżujemy głównie po Polsce. Lubimy dalsze i bliższe wypady. W wielu miejscach można poznać unikalne regionalne smaki. Mamy wiele pięknych miejsc, dlatego nie interesują nas zagraniczne wojaże. Chętnie podzielimy się naszymi wyjazdowymi spostrzeżeniami. Pakujemy kanapki i ruszamy w drogę!

Kategorie

  • Brak kategorii
  • Home Nowy Targ zaprasza na Podhale

Nowy Targ zaprasza na Podhale

Do Nowego Targu warto zaglądnąć, bowiem unikalna przyroda, urokliwe krajobrazy na długo pozostaną w pamięci. W zasięgu ręki mamy harmonijne połączenie nietuzinkowych górskich widoków, serdecznych mieszkańców z szeroko przygotowaną ofertą noclegów i obecną, tam gdzie trzeba, nowoczesność – pobliskie wyciągi narciarskie i dobrze przygotowaną bazę do uprawiania zimowych sportów.

Po wędrówce górskiej i poznawaniu okolicznych atrakcji turystycznych, co niejednokrotnie stanowi nie lada wyczyn dla niewprawionego turysty, każdy, kto trafił do Nowego Targu z przyjemnością winien wstąpić na słynne lody do nowotarskiej Lodziarni Żarneckich zlokalizowanej w centrum miasta. Kolejną atrakcją będzie z pewnością Ławeczka Góralki. Rzeźba góralki w stroju ludowym ma znaczenie symboliczne – pilnuje rynku i zwyczaju góralskiej kultury, folkloru, muzyki. Ma regionalny Tygodnik Podhalański i telefon, bo jest to już symbol naszych czasów – warto zrobić sobie zdjęcie przy nietypowej pamiątkowej ławeczce.

Infrastruktura sportowa Nowego Targu i okolic przedstawia się imponująco. Znajdziemy tutaj nie tylko pobliskie stoki dla amatorów narciarstwa. Hala lodowiskowa i najbardziej utytułowany klub hokejowy w Polsce może stanowić nie lada atrakcję dla miłośników rozgrywek hokeja.

Nowy Targ to miejsce szczególne zwłaszcza dla osób lubiących wędrówki górskie, by wybrać się w malownicze całodzienne trasy. Jedną z najpiękniejszych jest wędrówka na Turbacz. Trasa rozpoczyna się w rynku szlakiem zielonym. Przez most na Czarnym Dunajcu prowadzi nas bulwarami, by powoli osiągać szczyt wzniesienia, mijając lasy, okoliczne potoki przez Bukowinę Waksmundzką i po kilku godzinach dotrzeć do schroniska na Turbaczu. Wędrówka nie należy do łatwych. Zanim podejmiemy decyzję, zatrzymajmy się na kilka dni na noclegi [link meteor] w Nowym Targu, by poznawanie gór rozpocząć od nieco łatwiejszych celów, ale widok Turbacza zostawić sobie na nieco późniejszy wprawiony turystycznie czas poznawania piękna polskich gór.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>