Cześć! Witaj na naszym turystyczno - kulinarnym blogu. Nazywam się Teresa i mam siostrę, z którą podróżuje po naszym pięknym kraju. Odkąd pamiętam na każdą wycieczkę mama szykowała stosy kanapek. W dalszym ciągu nic się nie zmieniło. Kanapki w drodze muszą nam towarzyszyć. Podróżujemy głównie po Polsce. Lubimy dalsze i bliższe wypady. W wielu miejscach można poznać unikalne regionalne smaki. Mamy wiele pięknych miejsc, dlatego nie interesują nas zagraniczne wojaże. Chętnie podzielimy się naszymi wyjazdowymi spostrzeżeniami. Pakujemy kanapki i ruszamy w drogę!

Kategorie

  • Brak kategorii
  • Home Kościelisko o charakterze folklorystycznym

Kościelisko o charakterze folklorystycznym

Tatry są największymi i najbardziej monumentalnymi górami w Polsce. To okolice Tatr właśnie są najbardziej zapierającymi dech w piersiach częściami naszego kraju. Multum urokliwych miasteczek i wiosek (jak ostatnio opisywana ➯Białka), nietuzinkowi ludzie i cudowna przyroda – to na pewno atuty Tatr i właśnie w nich położone jest jedno z najbardziej urokliwych polskich miasteczek – Kościelisko. Miejscowość ta położona jest w samym sercu gór, w województwie małopolskim, tuż przy granicy Polsko-Słowackiej. Bliska odległość od Krakowa czy Zakopanego sprawia, iż jest idealną bazą wypadową na różnego rodzaju wycieczki do sąsiednich miast, czy to na górskie wędrówki, ale nie tylko. Warto więc zdecydować się na ➯lokalne noclegi, które umożliwia dobrze dobrana baza noclegowa.

Również w samej gminie Kościeliska jest co robić. Miasteczko otoczone jest przez dwie doliny: Chochołowską i ➯Kościeliską. Jeśli dodamy do tego bliskość Tatrzańskiego Parku Narodowego, to będziemy mieli pełny obraz tego jak pięknie położone jest to miasto. Sama wioska ma również bardzo ciekawą historię i atrakcje turystyczne: dużą ilość imprez o charakterze folklorystycznym, atrakcji dla dzieci, imprez związanych z szeroko rozumianą muzyką góralską. Dla dzieci jest mnóstwo placów zabaw, okazji do kuligu z psim zaprzęgiem albo przejażdżki konnej. Jeśli natomiast o trochę starszych chodzi to miejscowość ta oferuje różnorodne trasy do Nordic Walkingu, mnogość tras rowerowych, dużo szlaków wędrownych.

Więc tak jak widać, gmina Kościelisko ma propozycję dla ludzi w każdym wieku i o każdej porze roku. Kto raz zawita do tego miasta, na zawsze pozostanie mu wierny. Zawsze będzie tu wracał, z roku na rok coraz bardziej zachwycony tym miejscem. Nie ma osoby, która spędziła by urlop w tym urokliwym miejscu, a po powrocie by narzekała. Jest wręcz przeciwnie, za tym miastem i klimatem się tęskni od razu po powrocie do domu czy do pracy. To jest miniaturowy raj na ziemi. Jeśli ktoś szuka bazy wypadowej do górskich wędrówek, lub po prostu chce odpocząć od miejskiego zgiełku w ciszy i spokoju, wśród cudownych gór i pięknej przyrody niech czym prędzej rusza do Kościeliska. Człowiek nie wyjeżdża stąd taki sam.

2 comments on “Kościelisko o charakterze folklorystycznym”

  1. W Kościelisku jest pięknie, a ten góralski klimat tym bardziej mnie przekonuje do tego, żeby tam spędzić kolejny nocleg 😉

  2. puszka coli says:

    Mnie do noclegu w Kościelisku najmocniej przekonuje Dolina Chochołowska i Kościeliska – najpiękniejsze miejsca ever

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>