Cześć! Witaj na naszym turystyczno - kulinarnym blogu. Nazywam się Teresa i mam siostrę, z którą podróżuje po naszym pięknym kraju. Odkąd pamiętam na każdą wycieczkę mama szykowała stosy kanapek. W dalszym ciągu nic się nie zmieniło. Kanapki w drodze muszą nam towarzyszyć. Podróżujemy głównie po Polsce. Lubimy dalsze i bliższe wypady. W wielu miejscach można poznać unikalne regionalne smaki. Mamy wiele pięknych miejsc, dlatego nie interesują nas zagraniczne wojaże. Chętnie podzielimy się naszymi wyjazdowymi spostrzeżeniami. Pakujemy kanapki i ruszamy w drogę!

Kategorie

  • Brak kategorii
  • Home Gliwice – ciekawe miejsca które warto odwiedzić

Gliwice – ciekawe miejsca które warto odwiedzić

Na terenie Górnego Śląska (https://pl.wikipedia.org/wiki/G%C3%B3rny_%C5%9Al%C4%85sk) możemy odwiedzić wiele fascynujących miast, które z pewnością skradną nasze serce. W województwie śląskim znajdziemy Gliwice, czyli jedno z najpopularniejszych miejsc na tym terenie.

Miasto to co roku odwiedzane jest przez tysiące turystów. Niezwykła tradycja i kultura, ciekawe zabytki oraz unikatowy charakter tego miasta są ogromną zaletą tego miejsca. Gliwice położone są na Wyżynie Śląskiej tuż nad rzeką Kłodnicą. W bazie noclegowej (meteor-turystyka.pl) znajdziemy  swoiste zestawienie ofert wszystkich funkcjonujących tutaj hoteli, pensjonatów oraz domków gościnnych. Miasto to obfituje w niezwykłe zabytki. Jednym z nich jest Katedra Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Obiekt ten został wzniesiony pod koniec dziewiętnastego wieku. Jego piękne neogotyckie wnętrze zachwyca każdego przyjeżdżającego tutaj turystę. Możemy zobaczyć tam niesamowite malowidła ścienne oraz przepiękne ołtarze. Kolejnym bardzo ciekawym miejscem jest Zamek Piastowski, który widnieje w rejestrze zabytków Narodowego Instytutu Dziedzictwa. Został on wybudowany w czternastym wieku. Jego niezwykły gotycki charakter nadaje mu niezwykłego uroku. Miejsce to obecnie jest siedzibą jednego z oddziałów Muzeum w Gliwicach. Dzięki świetnemu oznakowaniu oraz zastosowaniu tablic informacyjnych miejsce to można zwiedzać bez pomocy przewodnika.

Ciekawym miejscem jest neorenesansowa Willa Caro, która pochodzi z lat osiemdziesiątych dziewiętnastego wieku. Co roku odbywają się tutaj wykłady na temat historii oraz kultury tutejszego regionu. Jednym z piękniejszych budynków jakie możemy podziwiać na terenie Gliwic jest oddział Poczty Głównej, która mieści się w niesamowitym renesansowym budynku pochodzącym z osiemnastego wieku. Piękne strzeliste wieże zachwycają każdego miłośnika architektury tamtego okresu. Gliwice to niesamowite miasto, w którym możemy zobaczyć wiele budynków, które prezentują nam przekrój wszystkich stylów architektonicznych. Podczas zwiedzania tego miejsca z przewodnikiem można usłyszeć wiele ciekawych historii oraz legend związanych z tym miastem. Województwo śląskie to dobre miejsce na spędzenie wolnego czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>