Cześć! Witaj na naszym turystyczno - kulinarnym blogu. Nazywam się Teresa i mam siostrę, z którą podróżuje po naszym pięknym kraju. Odkąd pamiętam na każdą wycieczkę mama szykowała stosy kanapek. W dalszym ciągu nic się nie zmieniło. Kanapki w drodze muszą nam towarzyszyć. Podróżujemy głównie po Polsce. Lubimy dalsze i bliższe wypady. W wielu miejscach można poznać unikalne regionalne smaki. Mamy wiele pięknych miejsc, dlatego nie interesują nas zagraniczne wojaże. Chętnie podzielimy się naszymi wyjazdowymi spostrzeżeniami. Pakujemy kanapki i ruszamy w drogę!

Kategorie

  • Brak kategorii
  • Home Atrakcje nadmorskich Rowów dla każdego

Atrakcje nadmorskich Rowów dla każdego

Rowy to miejscowość turystyczna, niegdyś typowo rybacka, położona nad Morzem Bałtyckim i idealna do spędzenia w niej wymarzonego urlopu. Zdrowy klimat i warunki otoczenia sprawiają, że warto jest wybrać się tutaj na wypoczynek. Chociaż miejscowość nie jest wielka to jednak jest w stanie przyjąć dużo turystów w trakcie sezonu wakacyjnego. Baza noclegowa jest dość rozbudowana, a oferowane noclegi są komfortowe i atrakcyjne.

Do atrakcji, z których warto skorzystać w Rowach należy możliwość pieszych i rowerowych wędrówek po okolicy, tym bardziej, że region ten sprzyja takim podróżom. Maleńka wioska położona jest na znanym z wysokiego stopnia atrakcyjności krajobrazowej i przyrodniczej Wybrzeżu Słowińskim. Na prawo od Rowów czeka na nas atrakcyjne Jezioro Gardno, które możemy obejść, posiedzieć nad jego brzegiem lub wybrać się na ryby.

Niedaleko położona jest Łeba, do której dojechać możemy na rowerach. Tam czekają na nas niesamowite ruchome wydmy, przywodzące na myśl pustynię, ale z dużo chłodniejszą temperaturą. Wrażenia wizualne są jednak tak samo zachwycające. Cały Słowiński Park Narodowy dostarcza nam wielu ciekawych egzemplarzy flory i fauny, zagrożonych już w dużej mierze wyginięciem. To są okolice, po których warto jest poruszać się zarówno pieszo jak i rowerem. Istnieje również możliwość wypożyczenia gokartów, dzięki czemu szybciej będziemy mogli pokonywać interesujące nas odcinki drogi.

Choć ziemie od czasów Mieszka I do XIII wieku należały do Polski to dominuje tutaj kultura kaszubska. Rozwijała się ona na tych terenach bardzo długo, a więcej informacji na ten temat uzyskamy w Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach. Warto też wypróbować w tutejszych lokalach prawdziwej kuchni kaszubskiej. Zazwyczaj wszystkim smakuje przygotowana na tradycyjny, kaszubski sposób ryba, świeżo złowiona przez tutejszych rybaków. Nie zabraknie tu również zabytkowych budynków. W Rowach istnieje wzgórze cmentarne na szczycie którego ulokowany jest kościół w stylu neoromańskim. Pomijając widok, również kościół sprawia niesamowite wrażenie. Rowy to miejscowość nadmorska o wielu atrakcjach turystycznych – przekona się o tym każdy, kto zdecyduje się przyjechać tu na dłużej.

One comment on “Atrakcje nadmorskich Rowów dla każdego”

  1. Mnie podczas wakacji w Rowach urzekła kultura kaszubska – język, kuchnia i zwyczaje mnie zafascynowały tak mocno, że zamierzam tam wrócić

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>